Aktualne promocje

20/01/2017
29/09/2020
31/10/2020

Barcampy, konferencje, wydarzenia

29/11/2016 - 18:00
08/11/2016 - 08:30
04/11/2016 (Caly dzien)

Barcamp jesienny 2016

 

Zaplanowaliśmy dla Was kolejny BARCAMP - w Warszawie.

 

Zapraszamy wieczorem 29 listopada 2016 r.

Barcamp - jeśli byłeś już naszym gościem, wiesz dobrze, jeśli będziesz pierwszy raz - warto abyś wiedział, że to kolejne nieformalne spotkanie po pracy dla "głodnych" wiedzy i nowinek. Możesz wysłuchać prelekcji, zadać pytania, poruszyć na forum dręczące Cię kwestie, podyskutować o tym i owym.  Barcamp to także okazja, by zjeść kolację z kolegami po fachu, czy napić się schłodzonego piwa.

Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy ekspertem, warto poznać inny punkt widzenia, wskazówki "wyjadaczy".

Ciebie i innych chętnych, zainteresowanych, zaintrygowanych zapraszamy serdecznie.

 

Prelekcje poprowadzą:

Tetiana Khotiaintseva

Software developer at Ardigen, working on solutions for data analysis automation in life sciences.

 

 

 

 

 

Paweł Mączka
Chief Technological Officer

Paweł Mączka, od ponad 10 lat w branży IT, w 2013r.  jako jeden z założycieli objął stanowisko Chief Technology Officer w firmie Storware, w której decyduje o kierunku rozwoju produktów. Jest absolwentem Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Karierę zawodową rozpoczął w IBM Polska, gdzie zajmował się projektowaniem, optymalizacją i wdrażaniem rozwiązań pamięci masowych, ich wirtualizacji bezpieczeństwem danych bazując m.in. na oprogramowaniu IBM Tivoli Storage Manager. Karierę kontynuował w firmie Infonet Projekt S.A, przechodząc ścieżkę architekta, dyrektora technologicznego kierującego zespołem architektów, inżynierów, serwisu, pełniąc jednocześnie funkcje Członka Zarządu. Mocno zaangażowany w tworzenie, rozwój oraz wizję rozwiązań centralnych systemów backupu. Propagator trendów technologii mobilnych oraz przechowywania i współdzielenia danych, miłośnik gór i gitary.

oraz

Marcin Kubacki

Chief Cloud Architect

Marcin, czasem nazywany Mr. V., jest twórcą kodu Storware vProtect. Dołączył do zespołu Storware w 2015. Wieloletni pracownik IBM i Citibank. Kilkuletnie doświadczenie w stosowaniu rozwiązań typu Cloud Computing i wirtualizacji. Uzyskał certyfikaty z obszaru architektury rozwiązań Cloud Computing, sieci, oprogramowania Tivoli, WebSphere oraz bazy danych DB2. Odpowiedzialny za koncepcję i rozwój m.in. takich rozwiązań jak Storware vProtect (backup środowisk wirtualnych), czy TEC Cloud - rozwiązania typu IaaS dedykowanego do potrzeb szkoleń i warsztatów w IBM. W 2016 roku Marcin uzyskał tytuł doktora nauk technicznych na Politechnice Warszawskiej. Wolny czas poświęca fotografii i grze na gitarze.

Radek Kujawa

RHCA. Doświadczony, certyfikowany instruktor Red Hat Linux. Developer systemu NetBSD. Twórca rozszerzeń dla retro komputerów. Mąż i tato dwóch szkrabów.

 

 

 

 

 

Piotr Baranowski

Architekt/inżynier/Administrator. Ambasador wolnego i otwartego oprogramowania. W wolnym czasie początkujący kierowca rajdowy. Ostatnio żeglarz.

 

 

 

 

 

Kiedy: 
Wto, 29/11/2016 - 18:00
Agenda: 
 • "Ansible for IT automation" (in EN) - prelegent Tetiana Khotiaintseva, Software developer at Ardigen
  Ansible is a robust and idempotent automation engine used for provisioning, configuration management, and application deployment. It allows you to declare configuration tasks in a human-friendly format, which it executes on multiple hosts in parallel via SSH.
  This talk introduces Ansible for configuration management, and shows how it is used in to create automated, reproducible data processing pipelines in bioinformatics.

   

 • "Storware vProtect – efektywny backup środowiska Red Hat Virtualization (RHV)- prelegenci Paweł Mączka - Chief Technology Officer oraz Marcin Kubacki - Chief Cloud Architect
  Rosnąca rola projektów wirtualizacyjnych w oparciu o RHV (poprzednio RHEV) jak również KVM, oraz ich coraz częstsze zastosowanie w środowiskach produkcyjnych wymusza dyskusję nad szeregiem zagadnień: co się stanie w przypadku awarii fizycznego hosta lub maszyny wirtualnej?; jak zapewnić ciągłość biznesową?; jak powinny być tworzone procedury Disaster Recovery?
  Celem prezentacji połączonej z pokazem na żywo jest przedstawienie rozwiązania vProtect, które zapewnia ochronę danych dla wirtualizatorów KVM, RHV. Przyjdź i dowiedz się z jakich mechanizmów korzystać, aby szybko i automatycznie zapewniać bezpieczeństwo w Twoich zwirtualizowanych środowiskach!

   

 • "systemd-nspawn - zarządzanie kontenerami oraz integracja z system operacyjnym" - prelegent Radek Kujawa, trener w OSEC

   

 • "DRBD-SDS storage dla odważnych w godzinę lub krócej" -  prelegent Piotr Baranowski, CTO w OSEC
Gdzie: 

Ponownie w Klubokawiarni Dziekanat 161 (ul. Nowoursynowska 161 L - Dom Studencki LIMBA, na terenie kampusu SGGW, wejście od Rodowicza "Anody").

W przypadku liczby chętnych przekraczającej możliwości klubu, ogłosimy inne, równie dostępne i bardziej pojemne miejsce. Ostateczne potwierdzenie zgłaszający się otrzymają w zaproszeniu mailowym (na kilka dni przed imprezą).

 

Start: 29 listopada 2016, godzina 18:00.

Koniec: do ostatniego uczestnika :)

 

Zgłoszenia przyjmujemy na adres barcamp@osec.pl

 

Pragniemy poinformować/przypomnieć, że BARCAMP organizowany jest w formule bezpłatnego nieoficjalnego spotkania po pracy. Rejestracja na tę imprezę ważna jest jedynie dla celów organizacyjnych.

Logowanie

O osec.pl

Nasz serwis działa dzieki następującym projektom:

Drupal CMS - http://www.drupal.org
Apache HTTPD - http://www.apache.org
PHP - http://www.php.net
MySQL - http://www.mysql.com

ipv6 ready