Aktualne promocje

20/01/2017
29/09/2020
31/10/2020

Barcampy, konferencje, wydarzenia

29/11/2016 - 18:00
08/11/2016 - 08:30
04/11/2016 (Caly dzien)

Wybór ścieżki

 

Powyższy diagram prezentuje podział kandydatów na cztery popularne kategorie, które wyłoniły się z przeprowadzonych badań rynku certyfikacji oraz edukacji:

  • Nowy (czyli niedoświadczony) Administrator Linux'a
  • Doświadczony Administrator Linux'a lub Starszy Administrator Unix'a
  • Starszy Administrator Linux'a (RHCSA)
  • Certyfikowany Inżynier Red Hat'a (RHCE) - recertyfikacja

Aby odpowiedzieć na potrzeby rynku, Red Hat inc. przemodelował certyfikację oraz komplet szkoleń. W zależności od punktu startowego liczba szkoleń jest różna.

Najdłuższą ścieżkę będą mieli przed sobą NOWI Administratorzy Linux'a. Tu nauka zaczyna się od szkolenia RH124 (Red Hat System Administration I). Po zdobyciu wiedzy zakresu podstawowego, następnym szkoleniem jest RH135 (Red Hat System Administration II wraz z egzamiem RHCSA). Osoby po tym szkoleniu powinny pozytywnie zdać egzamin RHCSA. W przypadku obaw o wynik w pierwszym podejsciu, można zamówić kurs oraz egzamin oddzielnie (odpowiednio szkolenie RH134 (Red Hat System Administration II oraz Egzamin RHCSA, czyli EX200).
Kolejnym krokiem będzie uczestnictwo w szkoleniu RH255 Red Hat System Administration III zakończonym egzaminem RHCE. Tu podobnie jak poprzednio można zamówić sam kurs oraz sam egzamin oddzielnie (odpowiednio szkolenie RH254 Red Hat System Administration III oraz egzamin RHCE, czyli EX300).

W przypadku administratora Linux mającego między 1, a 3 lata doświadczenia w pracy zalecany jest udział w szkoleniu przyspieszonym RH200 Rapid Track wraz z egzaminem RHCSA. Po pozytywnym zdaniu sesji RHCSA, kandydat wybiera się na szkolenie RH255 Red Hat System Administration III i przystępuje do sesji egzaminacyjnej RHCE, czyli EX300. Podobnie jak w poprzednim przypadku, kandydat może zamówić szkolenia z egzaminem w pakiecie, bądź oddzielnie.

Starszy Administrator Linux'a (posiadający już certyfikat RHCSA), z racji wieloletniego doświadczenia nie musi przechodzić katuszy uczenia się podstaw i może od razu przystąpić do szkolenia RH255 Red Hat System Administration III z egzaminem RHCE.
Podobnie jak we wcześniej wspomnianych przypadkach egzamin można zamówić samodzielnie lub w komplecie z kursem,
[RH255 = RH254 + RHCE(EX300)].

Równie prostą ścieżkę mają Certyfikowani Inżynierowie Red Hat'a (RHCE) w przypadku recertyfikacji. Kandydaci uczestniczą w akcelerowanym intensywnym kursie RH300 kończącym się DWOMA egzaminami RHCSA oraz RHCE. I tu też można zamówić kurs w pakiecie z egzaminami bądź oddzielnie
[RH300 = RH299 + RHCSA(EX200) + RHCE(EX300)].

Logowanie

O osec.pl

Nasz serwis działa dzieki następującym projektom:

Drupal CMS - http://www.drupal.org
Apache HTTPD - http://www.apache.org
PHP - http://www.php.net
MySQL - http://www.mysql.com

ipv6 ready